Domäne Wachau

Vinařství Domäne Wachau je pevně spojeno s regionem Wachau. Představuje zhruba 420 hektarů vinic světově proslulého vinařského regionu s jeho typickými kamennými zídkami a příkrými terasami obhospodařovanými 600-ti sty členy vinařského společenství. Celkem představuje asi 30 % celkového objemu vinic v oblasti Wachau. Zvučná jména jako Achleiten, Kollmitz, Loibenberg nebo 1000-Eimer-Berg se nachází na jednotlivých hřebenech a představují proslulé jednotlivé vinice.

Vinařství Domäne Wachau usiluje jako člen spolku Vinea Wachau Nobilis Districtus pouze o nejvyšší kvalitu a nabízí v rámci své produkce vína kategorie Steinfelder, Federspiel a Smaragd. Zpracovává výhradně vlastní hrozny, nákup hroznů, moštu ani vína není dovolen.

Vinařství Domäne Wachau patří se svou roční produkcí okolo 2,5 milionu lahví vína (0,75 l) k největším vinařským podnikům Rakouska. Je rovněž činné jako samostatný producent vína ve specializovaném obchodu a gastronomii a se svými prémiovými víny dosahuje značných úspěchů.

Vinařství Domäne Wachau realizuje zhruba 35 % prodeje svých vín na rakouském potravinovém trhu, 25% produkce se prodá v gastronomii a specializovaném obchodě, asi 30 % jde na export a zbývající část se prodá přímo ve sklepě.

Temer

BURGENLAND - jihovýchodní část Rakouska proslavena produkcí červeného vína. Vinné trasy kolem Neziderského jezera mapují kolem 15.000 hektarů ploch. Tamní vynikající půdy, teplé podnebí a samotné jezero jako zásobárna tepla a regulátor vzdušné vlhkosti představují téměř ideální podmínky pro pěstování vinné révy.

Vinohrady rodiny Temer leží na slunečné straně okraje Neziderského jezera v oblasti Burgunland v jihovýchodní části Rakouska, která je proslavena produkcí červeného vína. Tam, kde je klima i na podzim velmi teplé a kde stepní jezero příjemně zvlhčuje vzduch, roste nejlepší víno v kraji. Na okraji národního parku, který spadá pod ochranu UNESCO, sbírá rodina Temer rok co rok několik tun vynikajících hroznů. Ve starých klenbových sklepech leží tento tekutý poklad v ušlechtilých barikových sudech a čeká na plnění do láhví.

Samotné jméno se vyskytuje v Golsu jen jednou a i kvalita vína se silně odlišuje od místní konkurence. Rodinný vinařský podnik sbírá pravidelně ocenění a ve věcích prodeje se tento mladý podnik též výborně prosazuje. Na mezinárodních výstavách se představují prémiová vína, uzavírají se smlouvy po celém světě a v mezičase víno putuje do všemožných koutu planety. „Nejsme sice největší vinařský podnik, ale mezinárodně co se týká kvality, se nám daří držet krok", říká Ing. Christian Temer.