Dr. Pauly-Bergweiler - Peter Nicolay

je rodinné vinařství v Bernkastelu na řece Mosele.

Nejvýznamnějším majetkem vinařství jsou jeho vinice. Starostlivá péče o vinice kombinovaná se striktně ruční sklizní znamená nízké výnosy a tím i garanci výjimečných vín a jejich jedinečný a unikátní charakter, a to ročník za ročníkem.

Jejich zaměření na kvalitu pokračuje i ve sklepeních citlivým zacházením s hrozny a mladými víny. Cílem je vytvořit Riesling s nízkým procentem alkoholu tak, aby si každé z více než 25 druhů vín zachovalo charakter vinice a ročníku.

Výjimečně malé ocelové tanky s termoregulací jsou používány tak, aby produkce každé vinice byla zpracovávána odděleně. Fermentace probíhá pomalu při nízkých teplotách s cílem zachovat plnou škálu vůní, chutí a svěžesti vína.

Kolekce vín Dr. Pauly-Bergweiler je rozmanitá. Ve většině ročníků produkují celou paletu vín, která by neměla chybět na vinném menu. Od šťavnatých přímých Rieslingů po rafinovaná top vína včetně krémových sladkých výběrů z cibéb.

 

V naší nabídce najdete vína:

2014 Peter Nicolay Riesling, Trocken. Víno osvěžující chuti a nezkrotného aroma vyzařující svou sílu s nástupem vůně fialek

2014 Peter Nicolay Riesling. Svěží, rázný Riesling s typickou chutí mladých hroznů. Dobře pitelný, perfektní pro

2014 Fritz Fisk Riesling Trocken. První dojem je dominance citrusů a peckovitého ovoce, pomerančová kůry a grepu doplněná bílou broskví. V chuti plné, ovocné s jemnou a svěží kyselinkou v závěru.

Martin Kerpen

Přední pěstitel oblasti Mosely a předseda asociace Bernkastel Ring. Jeho vinice přímo navazují na slavnou trať Doctor a patří ke špičce regionu. 100% Riesling. 8 generací, 250 let...

V naší nabídce najdete vína:

RIESLING BLAUSCHIEFER TROCKEN, Mosel-Saar-Ruwer, Mosel, 2014, 12,5%
320 Kč

RIESLING CLASSIC, Mosel-Saar-Ruwer, Mosel, 2014, 12%
320 Kč